Poczucie własnej wartości

Poczucie własnej wartości to obraz siebie samego jaki masz w swojej głowie i Twoje przekonania dotyczące tego, co myślą o Tobie inni.

Samoocena to podstawa Twojego dobrego samopoczucia, ale również satysfakcjonującego i skutecznego funkcjonowania w społecznym.

Co się w tym wiąże?

Zaniżone poczucie własnej wartości wiąże się często z izolacją społeczną, jest przyczyną rozwoju depresji, lęków, czasami z agresywnymi zachowaniami wobec innych. I ciągłej tęsknoty za ich obecnością i akceptacją.

Niska samoocena jest jak jazda przez życie z zaciągniętym hamulcem ręcznym.
– Maxwell Maltz

Zbyt niska samoocena to myślenie, że jest się kimś gorszym, niż w rzeczywistości, niedocenianie własnych zasobów, możliwości, wykrzywiony obraz siebie samego.

Poczucie własnej wartości składa się z trzech komponentów:
• Co o sobie myślimy?
• Co do siebie czujemy?
• Jak się realizujemy w życiu?

Na czym polega terapia?

Na spokojnych i pełnych akceptacji spotkaniach z terapeutą – przyjrzysz się  sobie i swojemu funkcjonowaniu. Odkryjesz co już w nim świetnie działa, na czym możesz budować swój prawidłowy obraz i nowe, satysfakcjonujące życie.

Z czasem zaczniesz czuć się ze sobą coraz lepiej. Poprawią się Twoje relacje z rodziną i przyjaciółmi. Zaczniesz otwierać się na świat i odczuwać go w pełni. 

Skontaktuj się z nami

                                 zapisy wyłącznie telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 1o.oo – 2o.oo pod nr tel. 605.038.545