Stres, lęk, napady paniki

Stres w dzisiejszych czasach towarzyszy wszystkim, wynika
z dużego tempa życia, nadmiaru obowiązków, wymagań, wyborów, którym musimy sprostać. Szybkie tempo życia to również sytuacje zaskakujące, zupełnie nowe, na które nie byliśmy przygotowani. Wszystko to powoduje, że wielu z nas styka się z różnymi napięciami emocjonalnymi każdego dnia, zamartwiamy się na zapas, trudno nam sobie poradzić
z porażkami, których doświadczyliśmy.

Krótkotrwały stres może działać mobilizująco, być naszym sprzymierzeńcem, jednak przedłużający się działa destrukcyjnie na nasze ciało i umysł, pojawia się rozdrażnienie, nieustępujące zmęczenie, problemy z pamięcią i koncentracją, ogólny spadek formy i odporności na to, co niesie życie.

Skutkami długotrwałego stresu są zawroty głowy, przyspieszona akcja serca, drżenia, zaburzenia snu i łaknienia, problemy ze strony układu pokarmowego, duszności, suchość
w ustach, odczuwanie nadmiernego zimna lub gorąca, chęć ucieczki, schowania się, krzyku. Są to już typowe objawy lęku panicznego, który może wpływać destrukcyjnie na wszystkie obszary życia społecznego.

Zespół lęku napadowego nie pozwala nam wyjść z domu, izoluje nas od świata, odbiera możliwość normalnego funkcjonowania. Z czasem przejście od łóżka do toalety czy kuchni staje się prawdziwym wyzwaniem. Objawom z ciała towarzyszą objawy psychiczne, takie jak uczucie depersonalizacji i derealizacji przedmiotów, myśli katastroficzne i lęk śmiertelny, poczucie całkowitej samotności, bezradności, pojawiają się intensywne myśli samobójcze.

Paniczny lęk przed atakiem paniki potęguje wszystkie objawy.

Skontaktuj się z nami

                           zapisy wyłącznie telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 1o.oo – 2o.oo pod nr tel. 605.038.545