Terapia par | Terapia rodzinna

„Proces psychoterapeutyczny jest uwolnieniem z tego co złe oraz otwarcie się na to co dobre w życiu, na miłość, radość, szczęście, bliskość z drugim człowiekiem, spokój wewnętrzny.”

Kiedy nadchodzi kryzys

Nie wiadomo kiedy zaczęliście się od siebie oddalać…
Z niechęcią patrzeć na towarzysza życia…
Coraz trudniej znajdować porozumienie…

Miłość, zrozumienie, wzajemny szacunek zmieniły się w złość, rozgoryczenie, poczucie odtrącenia, być może życiowej klęski. Mogły pojawić się myśli o rozstaniu…

Nie musi tak być – kryzys jest sytuacją, która zdarza się w wielu związkach. Jeśli dziś, teraz, zaraz postawicie na uleczenie swojej relacji – możecie wyjść z tego silniejsi. Możecie wzmocnić związek i wyruszyć z nową energią we wspólną drogę przez życie. Ramię w ramię. Serce w serce.

Czy to odpowiedni moment na terapię?

Jeśli w opisie powyżej widzisz siebie, Was, Wasz związek, Waszą Rodzinę to jest właściwy moment, by zwrócić się do specjalisty z prośbą o wsparcie w tych trudnych momentach. Terapia par, terapia małżeńska pomoże zidentyfikować źródło problemu, wypracować strategie radzenia sobie z nim i uleczyć Wasz związek. Odzyskać miłość, szacunek i zaufanie.

Dobry terapeuta będzie Waszym przewodnikiem w tej podróży. Bez oceniania, bez szukania winnych, bez orzekania w rodzinnych sporach. Za to z dużą dawką empatii  pomoże zrozumieć zachodzące w związku procesy. Z naszą pomocą znajdziecie optymalne dla obu stron rozwiązania. Takie, które będą bliskie Waszym potrzebom i spójne z kierunkiem w jakim chcecie się razem rozwijać – jako para, małżeństwo, dwoje najbliższych sobie ludzi.

Często mamy silne deficyty miłości, z którymi wyszliśmy z naszych domów i oczekujemy, że partner nam te rany uleczy. A żaden człowiek nie jest w stanie tego zrobić. Najczęściej dopiero wtedy, kiedy uporządkujemy swoje wnętrze, kiedy jesteśmy bardziej świadomi swoich potrzeb i pragnień, udaje nam się stworzyć dobre związki”.
(dr Joanna Heidtman)

    Skontaktuj się z nami